Merikeskus Vellamo

Suomeksi In English Tekstiversio
På svenska Πo-pyccκи
Info Kuvaaja: Timo Vesterinen

Vellamon ystävät.

Kannattaa liittyä kannattamaan.

Ystäväyhdistys tukena ja taustavoimana.

 

Vellamon ystävät -yhdistyksen tarkoituksena on tehdä Merikeskus Vellamoa tunnetuksi Suomessa ja ulkomailla, tukea sen kehitystä kannustavassa ja myönteisessä ilmapiirissä sekä edistää yleisön tietämystä Merikeskus Vellamon toiminnasta. Yhdistys toimii hyvässä yhteistyössä Merikeskus Vellamon toimijoiden kanssa.

Vellamon ystävät -yhdistyksen perustavassa kokouksessa 8.9.2010 yhdistyksen ensimmäiseksi puheenjohtajaksi valittiin Sirkka Kotola. Hallitukseen kuuluvat Ulla-Maija von Hertzen, Hilppa Kimpanpää, Pertti Lintunen, Kyösti Manninen, Tuula Mäkitalo, Antero Palomäki, Kaisa Rönkä, Pentti Tiusanen ja Sami Virtanen. Sihteerinä toimii Seija Pusila ja tilintarkastajina Leena Koukkula ja Riku Pirinen (varalla Jari Jääskeläinen ja Antero Anttila).

Vellamon ystävät -yhdistykseen voi liittyä jäseneksi ottamalla yhteyttä puheenjohtaja Sirkka Kotolaan, sirkka.kotola(at)kymp.net, 040 511 2568. Yhdistyksen jäsenmaksu on 10 euroa. Kaikki Merikeskus Vellamosta ja sen toiminnasta kiinnostuneet ovat lämpimästi tervetulleita mukaan yhdistyksen toimintaan.
 
 

Merikeskus Vellamo
Tornatorintie 99, 48100 Kotka
Puhelin: 040 350 0497
info@merikeskusvellamo.fi